Po stopách výjezdového vozidla

[neděle, 12. leden 2020]

Za devatero kopce a za devatero hor, do státu zvaného Bavorsko, tam kousek od města Mnichova, vydala se v sobotu brzo ráno hasičská delegace vrčeňská, aby v tamním bazaru, v rámci svých finančních možností, vyjednala to nejlepší vozidlo pro svou výjezdovou jednotku, aby i v léta budoucí byla tato stále bojeschopná.

Úkol zněl jasně. Vyrazit na místo určení a sehnat to nejlepší vozidlo s vysokotlakem, abychom se posunuli o kousek dál v dobrovolné hasičské činnosti tím, že budeme mít vozidlo s cisternou pro prvotní zásahy. Stávající vozidlo AVIA nám dosluhuje, opravy jsou čím dál tím více složitější a nákladnější. Brzo dojezdí úplně. Předem vytipované vozidlo IVECO nás velmi mile překvapilo. Bylo vidět, že „západoněmečtí hasiči“ se o něj velmi dobře starali. Kromě známek běžného opotřebení vozidlo nevykazovalo žádných závad ani při kontrolní jízdě, však má také platnou německou technickou kontrolu „TÜV“. Kelišová, zavřete pusu, když se divíte a přejděte na taktiku vyjednávání o ceně. „Možná bychom to vzali, možná ne, sleva by byla“? Prodávající nebyl zrovna mluvka, což byla výhoda při rozhovoru v němčině, takže po krátkém váhání a koukání na vrčeňské bodyguardy, slíbil našemu tlumočníkovi Petrovi Hortenskému slevu ve výši 250€ (cca 6.500,-Kč). Vzhledem k tomu, že o toto vozidlo je zájem ze strany i tamních místních hasičských sborů, považujeme to za velký úspěch. Celková cena, na které jsme se dohodli (za kterou je nám auto dočasně „zabukováno“), je ve výši 10.200€ (cca 265 tisíc Kč). Pokud do týdne zaplatíme, bude naše!

IVECO MAGIRUS r.v. 1990, motor Deutz diesel vzduchem chlazený osmiválec o výkonu 240 HP, čtyřkolka s uzávěrkami obou náprav, vybavený vysokotlakem s nádrží 1200 l pro prvotní zásah. Posádka 8+1 s nástavbou od firmy Magirus, která má na trhu 140. letou praxi ve výrobě požární techniky s Ivecem. Řadí se tedy k nejlepším k výrobcům v tomto oboru.

Michal Šůs, zást. velitele JSDHO, zást. vel. SDH, člen kontr. výboru ZO

Petr Mašek, místostarosta obce, preventista SDH

Vratislav Chodora, starosta obce, vel. družstva JSDHO, člen SDH

Petr Hortenský, člen JSDHO a SDH, majitel autoopravny

Jiří Strolený ml., velitel JSDHO a velitel SDH

foto skupiny Petr Hortenský ml.Valná hromada MH 2020

[pátek, 10. leden 2020]

Na úvod nás v místním pohostinství přivítal starosta SDH Vrčeň pan Jiří Strolený st. a preventista sboru pan Petr Mašek.

Přivítali nové členy kolektivu a všem popřáli mnoho úspěchů v novém ročníku Ligy MH. Děti během této schůzky byly vpraveni do problematiky požární prevence, dostali možnost ukázat, co už znají z kroužku v rámci přípravy na odbornost preventista. Měli možnost se na spoustu věcí zeptat, dostali několik drobných předmětů právě k této tématice.

Všem našim mladým hasičům byl předán diplom za účast v lize MH okresu Plzeň-jih a k tomu sladkou odměnu. Na závěr bylo připraveno občerstvení, tombola a diskotéka.

Za kolektiv MH

Lenka Strolená a Tomáš Chouň

Foto PM 

SRDEČNĚ ZVEME NA PLES SDH DVOREC a SDH VRČEŇ, který se bude konat v sobotu 25. ledna 2020 od 20:00 hod. v KD Dvorec (na hotelu).
Předprodej vstupenek zatím u Jiřího Stroleného ml. a od 13. 1. 2020 v prodejně potravin u pana F. Veselého ve Dvorci. Dále také možno na místě samém, do vyprodání kapacity sálu.

 


Pozvánka na společný ples SDH Dvorec a SDH Vrčeň Zvětšit obrázek

vložil: Strolda [Aktuality] 19:14 [comment]


130. VALNÁ HROMADA

[středa, 25. prosinec 2019]

vložil: Strolda [Aktuality] 20:26 [comment]


Pour féliciter 2020

[úterý, 24. prosinec 2019]

vložil: Strolda [Aktuality] 10:56 [comment]


Srbská proudnice 2019

[sobota, 26. říjen 2019]

V sobotu 12. října 2019 se v Srbech na hřišti konala poslední hasičská soutěž v roce 2019 s názvem "Srbská proudnice", na které naši hasiči nemohli opět chybět.

Dospělí:

1. místo Přešín

2. místo Vrčeň

3. místo Srby

Děti:

1. místo Přešín

2. místo Vrčeň

3. místo Zahrádka

Foto: Mgr. Miroslav Anton

Více...Strana 3 z 13
«« « 1 2 3 4 5 6 7 » »»